Robert Lewandowski bije kolejne rekordy

Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund 4:2, a Robert Lewandowski trzy razy znalazł się na liście strzelców, przez co uplasował się na jej pierwszej pozycji. Co więcej, polski piłkarz prowadzi również w klasyfikacji Złotego Buta.

Robert Lewandowski w Bundeslidze strzelił już 31 goli, tym samym pobił rekord ligi. Stał się też pierwszym sportowcem w niemieckiej lidze, któremu udało się strzelić 31 bramek przez pierwsze 24 mecze w sezonie. Lewandowski dąży do pobicia rekordu Niemca Gerda Muellera, który w latach 71/72 oddał 40 celnych strzałów. Do tej pory nikomu nie udało się uzyskać lepszego wyniku Niemiec strzelał jedną bramkę średnio co 82,8 minuty. Wynik Lewandowskiego to, póki co 63,12 minuty. Polakowi brakuje tylko 9 bramek, a do końca sezonu rozgranych będzie jeszcze 10 meczy. Dlatego wszystko jest możliwe!

Lewandowski bije rekord za rekordem

Lewandowski w Bundeslidze zdobył już 267 bramek. Tylko jeden celny strzał dzieli go od Klausa Fishera, który znajduje się na drugiej pozycji rankingu najlepszych strzelców. Ponadto, Polak strzelił 299 goli w najwyższych ligach. Co oznacza, że wystarczy mu jeszcze tylko jedna bramka, aby znaleźć się w Klubie 300, do którego należą największe legendy piłki nożnej.