Bayern Monachium dumą narodową Niemiec

Niemiecki klub sportowy z Monachium jest  z pewnością wielką dumą narodową dla mieszkańców tego kraju.

Nie jest znany tylko z nazwy. Drużyna bawarska wyróżnia się także tytułami i taktyką gry. Bawarczycy mają bardzo dużo osiągnięć na swoim koncie. 20 razy udało im się bowiem odnieść zwycięstwo w kategorii Pucharu Niemiec. 30 razy z kolei zdobyli tytuł Mistrza Niemiec.

Jak każda drużyna piłkarska ma w swoim składzie 11 piłkarzy. To dość normalna informacja, a zarazem żadna nowość. Mało osób z kolei wie, że klub oficjalnie powstał w 1900 roku. Pierwsze mistrzostwo Bayern Monachium osiągnął w 1932 roku.

Jak można rozpoznać Bayern Monachium?

Na pewno po herbie. Jednak herb będący identyfikacją dla zespołu był wiele razy zmieniany. Barwy klubowe znajdujące się na herbie wiele razy się zmieniały. Początki kojarzą się z barwą czerwoną lub niebieską. Nie ma znaczenia, że zmieniały się kolory czy też grafiki związane z klubu, ponieważ cały czas na herbie widoczne jest logo Bayernu Monachium.

Jeżeli chodzi o trenerów, to warto podkreślić, że w drużynie niemieckiej selekcjonerami byli nie tylko Niemcy, ale także Chorwaci, Włosi, Holendrzy czy Hiszpanie. Każdy z trenerów był na swój sposób dobry i każdy prowadził zespół zawsze po zwycięstwo. Trenerzy tymczasowi oraz trenerzy przygotowania fizycznego najczęściej pochodzili z Niemiec.

Przypomnijmy, że ostatnie zwycięstwo w Pucharze Europy również należało do drużyny Bayernu Monachium, która zajęła zasłużone pierwsze miejsce.