Kontuzja „Lewego”, ma uszkodzone więzadło w kolanie. Nie zagra w meczu z Anglią

Robert Lewandowski nie wejdzie na murawę podczas meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 pomiędzy reprezentacją Polski i Anglii. Podczas badań klinicznych okazało się, że piłkarz ma uszkodzone więzadło poboczne kolana.

Kapitan polskiej reprezentacji nie weźmie udziału w meczu eliminacyjnym z Anglią, który odbędzie się już. Środę o godzinie 20:45. Polski Związek Piłki Nożnej podał informację, że badania kliniczne i obrazowe pokazały, że Lewandowski ma uszkodzone więzadło poboczne w prawym kolanie. Pozostało mało czasu na odzyskanie przez sportowca pełnej sprawności, a udział w meczu mógłby tylko pogorszyć uraz. Leczenie potrwa od pięciu do dziesięciu dni. Później kapitana polskiej reprezentacji czeka rehabilitacja w klubie.

Podczas niedzielnego meczu Lewandowski strzelił dwa gole i spędził na boisku 63 minuty. Kiedy schodził z murawy na jego twarzy malował się grymas bólu, a do prawego kolana przykładano mu lód. Mimo że sytuacja nie wyglądała groźnie, na początku nie wyciągano wniosków i czekano na wyniki badań. Niestety potwierdził się najgorszy z możliwych scenariuszy. Wiadomo już, że polska gwiazda futbolu nie zagra w meczu z Anglią i w sobotniej rozgrywce Bundesligi z RB Lipsk.