Richard Sa Pinto rozwiązał umowę z Gaziantep FK

Portugalczyk Ricardo Sa Pinto zakończył współpracę z kolejnym klubem w swojej karierze. Turecki zespół Gaziantep FK poprowadzi tylko do końca sezonu. Swoją rezygnację tłumaczy odejściem prezesa klubu Mehmeta Büyükeksiego.

Sa Pinto od momentu związania z klubem, czyli stycznia zeszłego roku poprowadził jedynie 14 spotkań Gaziantepu w tym sezonie tureckiej Ligii. To był już 12 klub w ciągu 10-letniej kariery Portugalczyka. Szkoleniowiec tłumaczy, że razem z prezesem klubu prowadzili wspólny projekt sportowy. Teraz do zrealizowania pozostały tylko trzy mecze. Portugalczyk podkreśla, że sezon był udany. Turecki zespół ma na swoim koncie aż o osiem punktów więcej niż jeszcze rok wcześniej. Obiecał także, że w ostatnich trzech kolejkach zespół nie odpuści i dalej będzie ciężko pracował nad zwycięstwami.

Kariera sportowa Ricardo Sa Pinto

Od 2011 roku Portugalczyk prowadził już 11 klubów seniorskich. Gaziantep jest dwunastym. Pierwszym zespołem, który trenował szkoleniowiec był Sporting Lizbona, a od sierpnia 2018 roku do kwietnia 2019 roku Sa Pinto prowadził Legię Warszawa.