Nicki Pedersen zawieszony na 4 miesiące. Czy to koniec jego kariery?

Duńczyk został zawieszony na 4 miesiące po ostatnim meczu duńskiej Metal Speedway League. Pedersen nie zgadzał się z decyzjami sędziego i to było powodem jego agresywnego zachowania. Zawodnikowi drużyny GKM – Grudziądz udało się nawet wtargnąć na wieżyczkę sędziego i mu ubliżać. Duńska Federacja Motocyklowa podjęła decyzję o zawieszeniu żużlowca na okres sześciu miesięcy. Pedersenowi jednak udało się przeforsować część swoich racji o popełnionych przez sędziego błędach formalnych. Ostatecznie decyzją federacji zawodnik został zawieszony na cztery miesiące. 

Nicki Pedersen złożył odwołanie do Duńskiej Konfederacji Sportu

Duńczyk postanowił się odwołać do najwyższej instancji, czyli do Duńskiej Konfederacji Sportu. Oczywiście dla jego Grudziądzkiej drużyny to ogromna strata. 22 sierpnia odbędzie się spotkanie z Eltrox Włókniarz Częstochowa, które może zadecydować o pozostaniu grupy ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz w PGE Ekstralidze.

Pedersen pozostanie bez kontraktu na 2022 rok?

Jeśli decyzja DMU nie zostanie cofnięta to Petersen pozostanie bez kontraktu na kolejny rok. Zawieszenie bowiem kończy swój bieg dopiero 15 listopada. Zawodnik pozostanie bez umowy na przyszły sezon, a to oznacza dla Duńczyka tak naprawdę koniec kariery.