Cristiano Ronaldo już nie jest fanem Coca Coli

Na czerwcowej konferencji Cristiano Ronaldo odsunął od siebie postawione przed nim na stole butelki z Coca Colą. Zamiast nich sięgnął po butelkę z wodą mineralną. Portugalczyk podobno bardzo dba o formę i restrykcyjnie przestrzega diety. 

Ronaldo jest fanem zdrowego odżywiania

15 czerwca przed meczem reprezentacji Portugalii Ronaldo okazał swoją niechęć do napojów gazowanych. Z obrzydzeniem na twarzy odstawił butelki ze słodkim napojem poza oko kamery, a zamiast tego wziął do ręki butelkę ze zwykłą wodą. Zwrócił się także do dziennikarzy ze słowami: Pijcie wodę”.

Nie pozwala dzieciom na niezdrową żywność

Portugalczyk przyznał w jednym z wcześniejszych wywiadów, że nie pozwala swoim dzieciom na picie niezdrowych napoi i jedzenia fast foodów. Piłkarz ma świadomość, że nie da się całkowicie wyeliminować ich z diety starszych dzieci. Jednak Ronaldo przede wszystkim stara im się wpoić zasady zdrowego odżywiania.

Ronaldo może spodziewać się ukarania karą grzywny

Ostentacyjne skrytykowanie na konferencji prasowej napojów Coca Coli może piłkarza słono kosztować. Coca Cola jest sponsorem tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Koncern może uznać, że zachowanie Portugalczyka naraża jego firmę na duże straty wizerunkowe i finansowe. Marka Coca Coli ukarała już w przeszłości karą grzywny Dejana Rovrena, który zamiast napoju sponsora pił energetyk innej znanej marki.