Historyczny transfer Leo Messiego staje się faktem

Spekulowano od jakiegoś czasu, że Leo Messi przejdzie do francuskiej drużyny Paris Saint – Geirman. Jeden z najdonioślejszy transferów tego roku doszedł oficjalnie do skutku. FC Barcelona będzie musiała sobie poradzić bez jednego z najlepszych zawodników w historii piłki nożnej. Z kolei Paris Saint – Germain zyska kolejną gwiazdę i szansę na bycie nie pokonanym we wszystkich rozgrywkach.

FC Barcelony nie stać na Messiego

Od dawna mówi się o problemach finansowych hiszpańskiego klubu. FC Barcelona przez wiele lat inwestowała w najdroższych piłkarzy. Osiągnięcia drużyny jednak nie zrekompensowały poniesionych strat. FC Barcelonie pozostało jedynie obniżanie pensji zawodnikom lub ich sprzedaż. Leo Messi ostatecznie zdecydował się na transfer do Paryża i nie zgodził na drastyczne obniżenie swojego wynagrodzenia.

Oficjalny transfer byłego zawodnika FC Barcelony

Były piłkarz FC Barcelony podpisał dwuletnią umowę z Paris Saint – Germain. Oczywiście będzie istniała opcja jej przedłużenia, według zapisu w niej do 2024 roku. Nowy zawodnik PSG otrzyma niewątpliwie sowite wynagrodzenie. Za każdy rok gry w klubie zainkasuje 35 mln euro.

Leo Messi jest zawodnikiem światowego formatu. Za swoje umiejętności futbolowe wielokrotnie otrzymywał prestiżowe nagrody. Leo Messi ma na swoim koncie sześć Złotych Piłek dla najlepszego zawodnika na świecie. Poza tym cztery razy wygrał Ligę Mistrzów, a dziesięciokrotnie wraz z FC Barceloną został mistrzem Hiszpanii.