Michał Probierz selekcjonerem reprezentacji U-21

PZPN ogłosił, że nowym selekcjonerem reprezentacji U-21 zostaje Michał Probierz. Decyzja ta zetknęła się ze sporą krytyką.

Znana postać

Probierz to 50-letni trener, który jest doskonale znany wszystkim kibicom. Co więcej, jest to osoba, która wzbudza spore emocje i dominują te negatywne. Złośliwi mogą powiedzieć, że Probierz w Ekstraklasie był już wszędzie. Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości, wystarczy prześledzić karierę byłego trenera Cracovii. Sukcesy to temat, do którego niełatwo się odnieść – na pewno możemy mówić o dwóch Pucharach Polski oraz drugim, trzecim i czwartym miejscu w lidze. Co ciekawe, prawie wszystko dotyczy Jagiellonii Białystok (jeden Puchar Polski podczas pobytu w Cracovii). Dodatkowo do Probierza przytknęła łatka człowieka, który nie lubi stawiać na młodych graczy. Sam trener się z tym zupełnie nie zgadza i jakieś racje ma. Z drugiej strony można zastanowić się nad tym, czy na pewno nie jest bez winy.

W każdym razie teraz trzeba będzie stawiać na młodych. Wiele osób negatywnie nastawiła się do tej kandydatury, ale na koniec weryfikuje boisko. Nie można też zapomnieć o tym, że PZPN nie szukał trenera – potrzebny był selekcjoner. To jest trochę inna praca niż ta, która ma miejsce w klubie. Musimy też pamiętać, że piłka nożna potrafi tworzyć niesamowite historie – kto wie, może Probierz okaże się świetnym wyborem? Nie ma też co ukrywać, że Cezary Kulesza i Michał Probierz to panowie, którzy bardzo dobrze się poznali (Kulesza wcześniej był prezesem Jagiellonii).

Wieści ze świata sportu możesz znaleźć także pod tym linkiem.