Skandal na oczach całego świata podczas meczu Brazylii z Argentyną!

Przerwano mecz w czwartej minucie spotkania. Na boisko wkroczyły brazylijskie służby sanitarne w eskorcie policji. Chociaż miały czas zarówno przed meczem jak i kilka dni wcześniej to zdecydowały się na interwencję akurat wtedy. Brazylijska reprezentacja przez skandaliczne zachowanie służb niewątpliwie straci cenne punkty w eliminacjach do Mistrzostw Świata.  

Niespodziewanie przerwano mecz

Spotkanie Brazylii i Argentyny nie zdążyło się na dobre rozpocząć, gdy na stadion wkroczyła Narodowa Agencja Nadzoru Zdrowotnego z policją. W rezultacie ogromnego zamieszania przerwano mecz. Policja domagała się wydania w ich ręce czterech Argentyńskich zawodników, a dokładnie: Cristiana Romero, Emiliano Buendię, Giovaniego Lo Celso i Emiliano Martineza.

Zatajano informacji o występach w lidze angielskiej

Czterej zawodnicy nie przeszli 14 –dniowej kwarantanny po przyjeździe z Wielkiej Brytanii. Oskarżeni o fałszowanie dokumentów piłkarze grają w lidze angielskiej. Nikt o tym nie wspomniał, a zawodnicy złamali tym samym protokół covidowy.

Służby miały czas na interwencję przed meczem

Brazylijska Narodowa Agencja Nadzoru Zdrowotnego (Anvisa) miała trzy dni na zdyskwalifikowanie zawodników. Tyle czasu przebywali oni po przylocie z Wielkiej Brytanii do Sao Paulo. Dlaczego czekała z interwencją do rozpoczęcia meczu?

Niestety pomimo próśb o wznowienie meczu i wymianę zawodników na innych Anvisa pozostała nieugięta. Również rozmowy piłkarzy z Agencją nie przyniosły skutku. Przerwano mecz, a cały świat stał się widzem pierwszego takiego skandalu na boisku piłkarskim.

Nikt nie był w stanie zrozumieć motywu działania służb

Zarówno zawodnicy, komentatorzy, kibice jak i prezes Brazylijskiego Związku Piłki Nożnej (CBF) nie mogli zrozumieć, dlaczego z interwencją czekano do ostatniej chwili. Dlaczego działanie w tej sprawie nie zostało podjęte w hotelu?

Jeszcze nie wiadomo, kiedy i gdzie zostanie rozegrane ponowne spotkanie eliminacji do MŚ. Niektórzy obawiają się, że występ Brazylii zostanie potraktowany, jako walkower, a wtedy drużynie grożą nawet ujemne punkty.