Nowy format rozgrywek Ligi Mistrzów

Międzynarodowa organizacja UEFA ma w planie wprowadzić modyfikację w rozgrywkach.

UEFA wpadła na pomysł, aby w rozgrywkach brało udział więcej drużyn. W chwili obecnej w eliminacjach biorą udział 32 drużyny. To na chwilę obecną tylko plany, nie zmiany. Jeżeli liczba drużyn zwiększyłaby się, to nowy pomysł wszedłby w życie dopiero w sezonie 2024/2025. Jeżeli byłoby faktycznie więcej drużyn, to byłoby też więcej meczy. Wiadomo, że im więcej meczy, tym większy zysk dla UEFA. Pomysł UEFA spotkał się z pozytywnym odzewem wielu działaczy sportowych. Pytanie jednak brzmi: Czy wszyscy są faktycznie zadowoleni? Chyba nie do końca. No, ale najwyraźniej wszystkich nie da się zadowolić.

Nowy system rozgrywania meczy można porównać do systemu szwajcarskiego. Zobaczymy co tak naprawdę przyniesie rzeczywistość, bo obecna sytuacja na świecie z koronawirusem w tle pokrzyżowała wiele planów również sportowych oraz przyniosła wiele strat dla klubów piłkarskich.

Jak się okazuje to koniec zmian jakie planuje Organizacja Związków Piłki Nożnej. Kolejny plan to rozgrywki w formacie najlepszej ósemki. Tutaj z kolei osiem drużyn miałoby rozgrywać mecze w jednym, konkretnym państwie. Ten system sprawdził się w obecnym sezonie piłkarskim. Mamy tylko nadzieje, że bez względu na wszelkie decyzje ze strony UEFA kolejne sezony odbędą się przy pełnych trybunach, w obecności kibiców.

Plany UEFA wejdą ostatecznie w życie i zostaną zatwierdzone w kolejnym sezonie, w przyszłym roku.