Koszulka Legii jako wycieraczka

Nie od dzisiaj wiadomo, że najbardziej popularne, a zarazem najbardziej zwaśnione kluby piłkarskie w Polsce to Legia Warszawa i Lech Poznań.

Dwa wspomniane kluby od lat rywalizują ze sobą. Co za tym idzie rywalizacja w tym przypadku jest raczej walką i brakiem sympatii obu drużyn. Poznańska policja również bardzo znieważyła barwy warszawskiego klubu i z koszulki reprezentacji Legii Warszawa zrobiła sobie wycieraczkę przy wejściu na komendę.

Co ciekawe informację dotyczącą leżącej koszulki przekazał do mediów jeden z policjantów. Nie wiadomo tak naprawdę jak długo koszulka warszawskiej reprezentacji odgrywała rolę wycieraczki. Policja nie udziela komentarzy w tym temacie. Warto podkreślić, że takie zachowanie w przypadku służb mundurowych jest karygodne i powinno się to potępiać. Policjant to przedstawiciel państwa i wielką wartością powinny być dla Niego barwy klubowe czy też partyjne.

Głos w tej sprawie zabrał także znany były policjant z wydziały antyterrorystycznego Jerzy Dziewulski, który wyraźnie podkreślił, że jeżeli policjanci chcą za wszelką cenę należeć do grupy kiboli, to powinni zrezygnować z zawodu i porzucić mundur. Po prostu policji to nie przystoi. Zachowanie policji wobec kibiców podczas meczy na stadionach również pozostawia wiele do życzenia.

W krajach Europy Zachodniej taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia, aby policjant tak negatywnie odniósł się do klubu piłkarskiego. Swoje preferencje i upodobania powinno się przede wszystkim zachować dla siebie.