Marek Gołębiewski zostanie zastąpiony trenerem tymczasowym?

Polska piłka wyznacza trendy! Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się w Legii Warszawa – Legia to klub, w którym zwolnienie trenera to coś, co dzieje się stosunkowo często. Niemniej jednak trzeba przyznać, że ostatnio sprawy znacznie przyśpieszyły (nawet jak na standardy mistrza Polski).

Zaczęło się od Michniewicza

Pod koniec października Legia rozstała się z Czesławem Michniewiczem. Na miejsce doświadczonego trenera wskoczył niedoświadczony – obowiązki pierwszego trenera przejął Marek Gołębiewski. Można było odnieść wrażenie, że ten ruch nie wiąże się z jakimś konkretnym planem, ale zostawmy szczegóły – piłka nożna potrafi zaskakiwać. Warto również podkreślić, że Gołębiewski podpisał kontrakt ważny do końca maja przyszłego roku. Kontrakt, który zapewne nie zostanie wypełniony!

Marzeniem Dariusza Mioduskiego jest Marek Papszun, ale szkoleniowiec ma kontrakt z Rakowem. Kontrakt ten jest ważny do końca obecnego sezonu. Biorąc pod uwagę łączenie Papszuna z Legią, trudno spodziewać się, że zostanie przedłużony. Z drugiej strony Mioduskiemu się śpieszy i chciałbym mieć Papszuna już zimą. W takich okolicznościach bardzo możliwe, że Marka Gołębiewskiego zastąpi trener tymczasowy. Chodzi o poczekanie do końca sezonu/do zimy, czy jak kto woli, poczekanie na Marka Papszuna.

Legia Warszawa znajduje się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli. Mistrzowie Polski mają na swoim koncie 3 zwycięstwa i aż 10 porażek. Legia przegrywa najczęściej w lidze! Oczywiście trzeba też pamiętać o tym, że warszawianie mają 2 mecze zaległe. Jest to pewien plus, aczkolwiek nikt nie powiedział, że uda się zdobyć punkty. Najbliższe spotkanie Legii to domowe starcie z Jagiellonią. Początek meczu w niedzielę o 17:30.