Interesujące sporty zespołowe, które warto uprawiać

Wszyscy doskonale wiedzą, że w Polsce to piłka nożna uznawana jest za sport międzynarodowy. Podobnie jest z siatkówką, czy też piłką ręczną i tenisem.

Są jednak niszowe gry zespołowe, jakie budzić mogą wśród uczestników ogromne emocje. Warto je poznać, ponieważ dla wielu ich odkrycie stanowić może nie lada ciekawostkę.

Mało popularne dyscypliny sportowe dla wielu osób

Tym bardziej, że wiele osób po raz pierwszy dowiaduje się, iż ma do czynienia z taką właśnie grą. Wśród takich niszowych gier zespołowych można wyróżnić Lacrosse. Gra, która często może być kojarzona z amerykańskimi filmami, którego tłem są szkoły średnie. Ta gra to nie fikcja, ale prawda. Chyba można powiedzieć, że jest to amerykański sport narodowy, gdzie gracze używają zakrzywionego kija do gry. Gra polega na tym, aby piłkę umieścić w bramce przeciwnika.

Hurling to gra, gdzie uczestnicy uganiają się po boisku za piłeczką. W sumie to można powiedzieć, że tak naprawdę niby nic takiego, bo sami piłkarze też gonią w tym celu po boisku. Jednak hurling nazywany jest najszybszą dyscypliną sportową, jeżeli chodzi o taki teren. Cechuje się ona wyjątkową dynamiką. Mecze trwają po 70 minut. W Polsce jest tylko kilka takich klubów, gdzie rozgrywa się mecze hurlingu. Gra wywodzi się z samej Irlandii.

Kabaddi to zespołowa gra wywodząca się z Indii, która znana jest od 4 tysięcy lat.Na pierwszy rzut oka rozgrywka przypominać może zapasy, ale tak nie jest. Samo słowo „kabaddi” oznacza utrzymać oddech. I na tym ta gra tak naprawdę polega. Gra przeznaczona jest dla kobiet i dla mężczyzn, którzy mają własne, osobne rozgrywki na specjalnych boiskach lub na plaży.