3 niszowe sporty, o których mogłeś nie mieć pojęcia

Sport dla wielu osób jest nieodzownym elementem codziennego życia.

Jednym z bardziej popularnych sportów będzie na pewno piłka nożna, koszykówka i inne dyscypliny Olimpijskie. A co z tymi mniej popularnymi dyscyplinami, czy one także zasługują na uwagę?

Dart – niszowa dyscyplina sportowa, która godna jest uwagi.

Do uprawiania tej ciekawej dyscypliny sportu w zupełności wystarczy tarcza do Darta i lotki. Trenujemy w niej koncentrację i celność.

Dyscyplina należy do tych, które są bardzo chętnie oglądane i równie chętnie uprawiane prze wiele różnych osób. Dostępne są różnego rodzaju tarcze, począwszy od tradycyjnych, po te bardziej urozmaicone w efekty specjalne takie, jak podświetlenia, czy też efekty dźwiękowe.

Tutaj przeczytasz o tym dlaczego dart to ciekawe hobby.

Petanka jako jedna z niszowych dyscyplin sportowych

Ta gra, wywodząca się z Francji, to dyscyplina, która polega na rzucaniu metalowymi kulami w małą, drewnianą świnkę. Wymaga ona koncentracji i logicznego myślenia. Ta dyscyplina plenerowa doskonale nadaję się dla osób w różnym przedziale wiekowym.

Molkky – kolejna, interesująca gra plenerowa

Gra w Molkky, inaczej nazywana także grą w Szachy Wikingów polega na tym, że strącamy drewnianym wałkiem, drewniane Molkky, ułożone podobnie do ułożenia kręgli. Molkky są numerowane i to od tego, którą z nich lub ile ich strącimy zależy nasz wynik. Gra kończy się na 50 punktach.

Podsumowanie artykułu o interesujących, niszowych sportach

O psychologii tych gier można by długo pisać. Warto jednak podkreślić, że są to gry zespołowe i wszystkie one wymagają sporej koncentracji i analitycznego myślenia.

Koniecznie musicie spróbować zagrać w wyżej wymienione gry, a dobra zabawa będzie Wam zagwarantowana. Gry są doskonałe na spotkania rodzinne i imprezy plenerowe ze znajomymi.