Iga Świątek nie awansowała do finału WTA 500 w Ostrawie

Niestety skończyła się dobra passa polskiej tenisistki. Iga grała do tej pory fenomenalnie i dotarła aż do półfinału na turnieju WTA 500 w Ostrawie. Ostatecznie jednak przegrała z Marią Sakkari i straciła szanse na awans do ścisłego finału i wyjazd do Czech. Teraz Polkę czekają przygotowania do turnieju Indian Wells.

Pożegnanie z turniejem WTA 500

Polka okazała się słabsza i przegrała w walce o awans do finału z Greczynką Marii Sakkari. Przeciwniczka Igi Światek grała tak, aby popełniać jak najmniej błędów. Przede wszystkim skupiała się na wykorzystywaniu słabych momentów naszej rodaczki. Trzeba przyznać, że Greczynka zachowywała się na korcie bardzo dojrzale i profesjonalnie.

Pomimo odniesionej porażki Iga Świątek awansowała w rezultacie na czwartą pozycję w rankingu najlepszych tegorocznych tenisistek WTA. To duże osiągnięcie zważywszy na młody wiek polskiej tenisistki. Prawdopodobnie dzięki temu Iga będzie miała jeszcze okazję zagrać w finale turnieju WTA zorganizowanym dla najlepszych tegorocznych tenisistek na świecie.

Iga Świątek dziękowała polskim kibicom

Po meczu polska tenisistka osobiście dziękowała za wsparcie rodakom zasiadającym licznie na trybunach.  Iga rozdała autografy, a jednemu z fanów podarowała swoją frotkę do włosów.

Na Twiterze tenisistka napisała później, że rozpoczyna teraz intensywne przygotowania do turnieju Indian Wells. Pomimo odczuwanego zmęczenia jest zmotywowana do udziału w dwóch ostatnich turniejach tego sezonu. Po Indian Wells prawdopodobnie weźmie udział jeszcze w WTA Finals, jako jedna z najlepszych tenisistek na świecie bieżącego roku.