Smartfon dla kinomaniaka – jak wybrać najlepszy telefon do oglądania telewizji online?

Platformy streamingowe, takie jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime stwarzają praktycznie nieograniczone możliwości oglądania filmów, seriali i rozmaitych programów. Gratką dla kinomaniaków są także ciekawe oferty dostawców telekomunikacyjnych, takich jak INEA czy Netia, które gwarantują dostęp do telewizji mobilnej na żywo i udostępniają bogatą bibliotekę VOD. Jaki smartfon wybrać, żeby móc z tego skorzystać?

Apple iPhone 13 – najwyższa jakość obrazu i dźwięku

Smartfon iPhone 13 należy do najciekawszych propozycji obecnych aktualnie na rynku. Wewnątrz urządzenia znajduje się nowy SoC – A15 Bionic. W jego skład wchodzi sześciordzeniowy procesor z GPU, co wpływa na jeszcze wyższą prędkość działania. iPhone 13 ma także łatwy w nawigacji interfejs. Na uwagę zasługuje jednak ekran OLED, na którym wszystkie kolory wyglądają znakomicie – szczególnie głęboka, wyrazista, bogata czerń.

Całość uzupełnia znakomity dźwięk. System audio zamontowany w iPhone 13 daje poczucie realizmu i podbija emocje związane z oglądaniem ulubionych filmów. Właśnie dzięki temu oglądanie filmów na iPhone 13 jest bardzo wygodne.

Sony Xperia 1 III – oglądaj filmy, seriale i programy, które lubisz

Filmy, seriale i programy można oglądać również z przyjemnością, gdy wybierze się smartfon Sony Xperia 1 III. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz 4K z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Zmodernizowano również chipset i GPU. Na uwagę zasługuje również świetny system audio. Dźwięk w Sony Xperia 1 III jest wyraźny, a niższe tony są znakomicie podbite, co daje niemalże kinowy efekt. Dlatego szukając smartfona do oglądania filmów, seriali i programów, warto zwrócić uwagę właśnie na to urządzenie.

Xiaomi Redmi Note 9 – znakomita rozrywka w atrakcyjnej cenie

W tym zestawieniu nie może także zabraknąć niskobudżetowej wersji – przynajmniej w porównaniu z wcześniej wymienionymi modelami. Jest nią smartfon Xiaomi Redmi Note 9. Wyposażono go w ekran IPS 6.53 cala o rozdzielczości 2340 × 1090. Zapewnia wszystko, co niezbędne do oglądania ulubionych filmów na smartfonie. Urządzenie sprawdzi się także w podróży ze względu na bardzo wydajny akumulator 5020 mAh.

Telewizja mobilna – jacy dostawcy proponują takie usługi?

Po zakupie smartfona warto dowiedzieć się, którzy dostawcy mają w swojej ofercie usługę, taką jak telewizja mobilna. Jest ona oferowana m.in. przez Orange i INEA. Orange proponuje kilka opcji. Pierwszą z nich jest pakiet TV za 19 złotych miesięcznie, a druga to „Bilet 7-dniowy TV” z opłatą tygodniową. Pakiet TV od Orange może być także darmowy dla klientów, którzy mają wykupiony stały abonament. Każda z ofert zapewnia zamawiającemu dużą liczbę kanałów i dostępność z poziomu smartfona.

Bardzo ciekawą ofertą dysponuje także INEA. Telewizja mobilna od tego dostawcy może być wyświetlana aż na 3 urządzeniach jednocześnie. Telewizja online od INEA to dostęp do ponad 100 kanałów. Co więcej, usługa jest dostępna zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Wystarczy włączyć smartfona, tablet lub laptop i telewizja online INEA jest gotowa do użycia. W ramach oferty INEA można także skorzystać z opcji klonowania ekranu. Technologia Miracast umożliwia natomiast wyświetlanie treści ze smartfona na telewizorze. Aplikacja INEA Online TV jest darmowa dla abonentów INEA.