Nauka latania na paralotni krok po kroku

Sporo osób marzy o lataniu. Symboliczne wzbicie się ponad ziemię daje poczucie wolności i pozwala na realizację najskrytszych marzeń. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem będzie nauka latania na paralotni. Wszechobecne kursy paralotniowe pozwalają bezpiecznie wzbić się powietrze i czerpać z tego doświadczenia maksymalnie dużo radości. Paralotnią można latać zarówno w górach, jak i na terenach nizinnych. W tym drugim przypadku starty odbywają się z użyciem wyciągarki. Każdy wykonany lot to spora dawka ekscytacji i doznań widokowych. Szkolenie paralotniowe i zdobycie świadectwa kwalifikacji pilota paralotni sprawią, że będzie można czerpać radość z oglądania panoramy w wielu zakątkach świata. Jeśli to zbyt duże wyzwanie, zawsze można skorzystać z opcji latania w tandemie.

Szkolenie paralotniowe krok po kroku

Kursy paralotniowe są obecnie bardzo popularne. Stanowią ekologiczną formę zdrowej rekreacji na świeżym powietrzu. Start można wykonać zarówno na terenach płaskich, jak również ze zbocza góry. W pierwszym przypadku, aby zacząć latać, trzeba będzie skorzystać z pomocy specjalnej wyciągarki. Jednak, aby w ogóle doszło do samego lotu, musimy ukończyć odpowiednie szkolenia paralotniowe, które pozwolą uzyskać świadectwo kwalifikacji pilota paralotni. Krok pierwszy to dobry research, który podpowie nam, że dana placówka to dobra i sprawdzona szkoła paralotniowa. Warto wybierać miejsce, gdzie szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, stawiającą na samodoskonalenie swoich umiejętności w różnych miejscach na całym świecie. Etap pierwszy to zajęcia teoretyczne w postaci wykładów i zajęć. Po ukończeniu tej części szkolenia możemy przejść do zajęć praktycznych, a więc etapu drugiego. Równie istotny, jak sama teoria i praktyka, jest sprzęt do latania. Warto wybierać te placówki, które dysponują wyłącznie nowym sprzętem najwyższej jakości. Aby rozpocząć kurs trzeba spełnić kilka wymogów formalnych. Uczestnik szkolenia musi mieć ukończone 15 lat oraz pisemną zgodę opiekunów. Przyszły paralotniarz musi także cieszyć się dobrym staniem zdrowia i co najmniej podstawowym wykształceniem. Po podpisaniu stosowanych dokumentów osoba ta może przystąpić do rozpoczęcia szkolenia.

Szkolenie ukończone egzaminem państwowym

Jeśli zależy nam na uzyskaniu odpowiednich świadectw potwierdzających zdobyte umiejętności, to szkoła powinna być wpisana do Rejestru Podmiotów Szkolących. Kurs paralotnie zakończyć powinniśmy zdaniem egzaminu. W tym momencie rozpoczyna się drugi etap szkolenia, który obejmuje doskonalenie pilotażu i wysokie loty. Kiedy ten etap szkolenia mamy za sobą, to mamy prawo przystąpienia do egzaminu państwowego przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną. To jedyny sposób na uzyskanie świadectwa kwalifikacji pilota paralotni. Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu możemy wystąpić o przyznanie międzynarodowej licencji IPPI.

Wyprawy paralotniowe

Kiedy zakończymy etap szkolenia i zdobędziemy stosowne dokumenty, możemy rozpocząć przygodę swojego życia. Latanie w kraju jest niesamowicie satysfakcjonujące. Dla odważnych czekają także zagraniczne wyjazdy paralotniowe. Zakończony kurs paralotnia uprawnia nas do latania w różnych miejscach na całym świecie. Czekają na nas niezwykłe widoki, wysokie góry i wymarzone warunki pogodowe, o które trudno w naszym kraju. Wyjazdy zagraniczne są świetną okazją do zdobywania nowych umiejętności i poszerzania swojej wiedzy. W nowej przestrzeni czekają na nas zupełnie inne wyzwania i ambitne testy umiejętności. Nauka latania na paralotni obierze zupełnie nowy kurs.