Mecz Legii Warszawa może nie dojść do skutku

Na najbliższy piątek zapowiedziano mecz Legii Warszawy z Widzewem Łódź. W zasadzie słowa „ma się obyć” nabierają teraz nowego znaczenia, bo nie wiadomo czy dojdzie do skutku. Problem jeden i wciąż ten sam od kilku miesięcy: Koronawirus.

Reprezentacja Widzewa Łódź przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych informację, w której zaznaczyła, że w przypadku dwóch zawodników doszło do zakażenia koronawirusem. Zgodnie z zasadami z sanepidu należy w obecnej sytuacji udać się na kwarantannę. Tym sposobem pozostała część kolegów z zespołu Widzewa Łódź została odizolowana. Przeprowadzono także nowe testy na zawodnikach objętych kwarantanną i na chwilę obecną ich wyniki są negatywne.

Na chwilę obecną mecz może zostać całkowicie odwołany w momencie, gdy siedmiu zawodników z zespołu jest zakażonych koronawirusem. Mecz może się odbyć, gdy 13 piłkarzy jest zdolnych do tego, aby grać, a przede wszystkim są oni zdrowi.

Jak wyglądał ostatni mecz Legii Warszawa czy Widzewem Łódź?

Ostatni mecz Legii Warszawa z Widzewem Łódź dotyczył meczu o Puchar Polski.  Mecz zakończył się zwycięsko dla Legii Warszawa, która jednym punktem pokonała rywala łódzkiej drużyny 3:2.

Decyzja w sprawie piątkowego meczu ma zapaść ostatecznie w ciągu najbliższych dni. Jeżeli piątkowe spotkanie dojdzie jednak do skutku, to odbędzie się przy pustych trybunach. Wszystko ze względu na wprowadzone restrykcje i czerwoną strefę w której obecnie leży Polska. Liczba zakażonych koronawirusem niestety wciąż wzrasta.