źródło: PAP, Piątek, 4 maja 2012

Gooooooooooooool

Gol Rooneya najładniejszy w historii

A A A

Bramka zdobyta przewrotką przez piłkarza Manchesteru United Wayne'a Rooneya w meczu z Manchesterem City (2:1) w lutym 2011 roku została uznana najładniejszym golem w sięgającej 1992 roku historii angielskiej Premier League.

Na liście 10 najładniejszych znalazło się również m.in. trafienie Holendra Dennisa Bergkampa, który najpierw przerzucił piłkę, a potem obiegł obrońcę i strzelił gola dla Arsenalu Londyn w meczu z Newcastle United w 2002 roku; gol Francuza Thierry'ego Henry'ego również dla Kanonierów w potyczce z "Czerwonymi Diabłami" w 2000 roku oraz gol Davida Beckhama w barwach "ManU" z 1996 roku w spotkaniu z Wimbledonem.

Kolejność ustaliło prawie 300 tys. kibiców. Bramka Rooneya zebrała 26 procent głosów, Bergkampa - 19 proc., a Henry'ego - 15.

"Dorastałem oglądając mecze Premier League, tym większe jest to dla mnie wyróżnienie. To niesamowite uczucie, gdy twój gol wygrywa w takim głosowaniu" - powiedział Rooney.

Plebiscyt zorganizowano z okazji 20-lecia Premier League.

0
~kjkmjmkjm 2012-05-07 (18:48) 2 lata 3 miesiące 15 dni 4 godziny i 48 minut temu

mina fergusona po bramce rooneya bezcennna!

~okok 2012-05-04 (21:37) 2 lata 3 miesiące 18 dni 1 godzinę i 59 minut temu

od razu widać, że minusy dają kibice man utd.

odpowiedz

0
1
~cfc 2012-05-04 (17:55) 2 lata 3 miesiące 18 dni 5 godzin i 41 minut temu

moim zdaniem gol najładniejszy to gol Roneya, drugi to ten murzynka co chuknął z dystansu(nie wiem kto to). Gol Henrego to przeciętniak, chociażby w Ligue 1 takich jest pełno, a przewrotka - to jednak przewrotka ;] Jak ktoś już wcześniej napisał gol Cisse(farteem ;p) z (moją kochaną) Chelsea jeszcze piękniejszy niż Roneya

~Robert 2012-05-04 (14:47) 2 lata 3 miesiące 18 dni 8 godzin i 49 minut temu

Jedno mnie dziwi, w całym zestawieniu nie ma żadnej bramki Gerrarda a on takie piguły zapodawał, że równie dobrze połowa bramek mogła być jego

~fan MU 2012-05-04 (13:59) 2 lata 3 miesiące 18 dni 9 godzin i 37 minut temu

niecodzienna bramka di canio, cantona tez stylowo wrzucił, ale prawdziwy majstersztyk i perfekcja to są właśnie Bergkamp i Rooney ;)

odpowiedz

0
0
~Kucyk 2012-05-04 (13:36) 2 lata 3 miesiące 18 dni 10 godzin i 1 minutę temu

Przestańcie, bramka Rooney'a mistrzostwo świata. Zostanie pewnie wybrana bramką dekady ;)

odpowiedz

1
0
~bodzio lodzio 2012-05-04 (13:13) 2 lata 3 miesiące 18 dni 10 godzin i 23 minuty temu

Jak dla mnie najpiękniejszy gol był Berkampa. Niech spróbuje tak zrobić w meczu jeden z drugim to wtedy możemy pogadać. Zresztą to nie jedyny piękny gol Dennisa.

odpowiedz

1
0
~corrosion75 2012-05-04 (13:09) 2 lata 3 miesiące 18 dni 10 godzin i 27 minut temu

1
~Robert Burneika 2012-05-04 (12:47) 2 lata 3 miesiące 18 dni 10 godzin i 49 minut temu

Przy golu Alana Shearera (0:49) krzyczę siła!!!!!!!!!

2
~oszaleliscie 2012-05-04 (12:43) 2 lata 3 miesiące 18 dni 10 godzin i 53 minuty temu

Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo!!!!

odpowiedz

2
1
~BABA Z JASKINI 2012-05-04 (12:38) 2 lata 3 miesiące 18 dni 10 godzin i 58 minut temu

BERGKAMP SKOKSIŁ, I WSZYSCY O TYM DOSKONALE WIEDZĄ.